Türkçe English
 

Hakkımızda

ERKAL YÜN İPLİK fabrikası 1988 senesinde kurulmuş ve 20 seneden fazladır tekstil piyasasında streichgarn sistemiyle yün- iplik imalatı yapmaktadır.

Fabrikamız 20.000 m2 açık ve 14.000 m² kapalı alanda tesise sahip olup, laboratuar ve araştırma&geliştirme tesislerimiz mevcuttur. Modern teknolojiyle donatılmış tesisimizin makine parkurunda 2 adet OCTIR,1 adet Bonino marka tarak makinası ve 2 adet Rieter marka open end makinası bulunmaktadır.Aylık kapasitemiz 150 ton'dur.

Yılların vermiş olduğu tecrübeyle, 40kişilik eleman kadrosuyla, imalatın her aşamasında takip ederek ve müşteri memnuniyetini kendimize hedef belirleyerek, tesisimiz kendi branşında en iyi olmak için çalışmaktadır.

Dünya standardında, kalitesinde ve güvencesinde olan hammaddemiz mevcuttur. Firmamız çok geniş imalat ve renk yelpazesine sahip olup, aynı zamanda müşteriye özel imalat yapabilecek teknolojiye de sahiptir.

Müşterilerimize sonsuz hizmet sunarak, zamanında teslimat ve müşteri ilişkileri ile piyasada kendine çok geniş bir yer edinmiş olan Erkal Yün İplik Lambswool, Shetland, Angora,yün akrilik, Fantezi ve dokumalık iplik ve bu ipliklerin , nopeli (polyester, yün,viskon,tencel,modal),open end iplik olarak imalatını yapmaktadır.

İmalat standardımız 4 Nm ile 18 Nm arası iplikler içindir. İplik imalatımız YÜN ağırlıklı olup bazı örnek karışımlarımızı ürünler sayfamızda bulabilirsiniz.

Firmamız tekstil sektöründeki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve gerekli yatırımları tam vaktinde yapmaktadır.

2015 yılı itibari ile fabrika bünyemizde 2 adet open-end faliyete geçmiştir. 4 Ne - 12 Ne arası ham ve renkli aylık 100 ton open-end ipliği üretilmektedir. Open end ipliğin de Yün, modal, viskon, akrilik, tencel, polyester, polyamid karışımlardan özel iplikler üretilmektedir. Fikse ile yumuşak sarım yapılmaktadır.